رادیولوژی کتف

(زمان تقریبی برای خواندن : )

رادیولوژی کتف از تشعشعات برای گرفتن تصاویر و استخوان های داخل کتف شما استفاده میکند. پزشکان از رادیولوژی شانه برای تشخیص عارضه هایی مانند شکستگی استخوان، آرتریت و در رفتگی استفاده می کنند. رادیولوژی کتف روشی غیر تهاجمی و بدون درد است

در صورتی که نیاز به رادیولوژی شانه دارید از طریق سامانه نوبت و پاسخ دهی آنلاین و یا با تماس به شماره 35159-011 داخلی 3 و 4 نوبت بگیرید.

رادیولوژی کتف

رادیولوژی کتف چگونه کار می کند؟

دستگاه رادیولوژی امواج الکترومغناطیسی به داخل بدن میفرستد. این امواج تصویری بر روی فیلم رادیولوژی یا بصورت  دیجیتال ایجاد می کنند. پزشک شما معمولا از داخل کتف شما از زاویه ها و موقیعت های مختلف چندین تصویر می گیرد.

استخوان ها در تصویر سفید رنگ میافتند چراکه تشعشعات نمیتوانند از آن عبور کنند. دیگر بافت ها مانند عضلات و تاندون ها اجازه‌ی عبور مقداری از تششعات را می دهند پس بصورت خاکستری یا سیاه روی تصویر میافتند.

اگر پزشک نیاز به تصاویری با جزییات بیشتری از کتف شما دارد، شما ممکن است روش های تصویربرداری دیگری انجام دهید، مانند:

آناتومی کتف چگونه است؟

مفصل کتف شما میتواند بیشتر از بقیه مفاصل بدن حرکت داشته باشد. رادیولوژی کتف استخوان هایی که به این مفصل می رسند را نشان می دهد که شامل موارد زیر می شود:

  • استخوان بازو
  • استخوان کتف که استخوان بازو متصل است
  • استخوان آکرومیون
  • استخوان ترقوه
  • پروسه کوراکوئید

پزشک شما اندازه، موقعیت و شکل هر یک از این استخوان ها را ارزیابی می کند. شکستگی ها، کلسیفیکاسیون ها و برخی تومورها نیز در تصویر رادیولوژی قابل مشاهده هستند.

بازدید های این مقاله

3492 نفر

به این مقاله امتیاز بده !

میانگین امتیاز / 5. تعداد رای

اولین شخصی باشید که امتیاز می دهید !

به اشتراک بگذارید !
فهرست