ماموگرافی BI-RADS 2

(زمان تقریبی برای خواندن : )

یک سیستم تشخیصی جهانی برای خواندن ماموگرافی به نام BI-RADS یا سیستم گزارش تصویری و پایگاه داده تصویربرداری پستان وجود دارد. در این سیستم، هفت دسته از صفر تا شش وجود دارد. هر دسته توصیف می کند که آیا عکس های بیشتری مورد نیاز هستند و اینکه آیا یک منطقه احتمالا دارای یک توده خوش خیم (noncancerous) یا سرطانی است که در تفسیر ماموگرافی BI-RADS 2 علائم سرطان سینه وجود ندارد.

هر دسته دارای برنامه پیگیری خود است. اقدامات در طرح پیگیری ممکن است شامل جمع آوری تصاویر اضافی، ادامه آزمایشات منظم، قرار ملاقات برای پیگیری در شش ماه یا انجام بیوپسی باشد.

در صورت نیاز به تصویربرداری ماموگرافی دارید از طریق سامانه نوبت دهی آنلاین و یا با تماس به شماره 35159-011 داخلی 3 و 4 نوبت بگیرید.

ماموگرافی BI-RADS 2

کیس های ماموگرافی BI-RADS 2

ماموگرافی BI-RADS 2


طبقه بندی : 2

تعریف : خوش خیم (یافته های غیر سرطانی)

نتایج: نتیجه ماموگرافی BI-RADS 2 در تست ماموگرافی نشان می دهد ناهنجاری معنی داری برای ارائه گزارش وجود ندارد و علائمی از سرطان مشاهده نمی شود اما متخصص معمولا در این موارد از عبارتی به نام توده خوش خیم استفاده می کند. این عبارت به رسوبات کلسیمی و یا غدد لنفاوی اشاره دارد که فیبروآدنوما خوانده می شود. این یافته ها در جواب ماموگرافی مشکوک نیستند. یافته های به دست آمده در سوابق شما ثبت می گردد تا با نتایج ماموگرافی های آینده مورد مقایسه قرار گیرد.

ماموگرافی BI-RADS 2

تا زمانی که سالم هستید و امید به زندگی ۱۰ سال یا بیشتر از آن را دارید، باید غربالگری سرطان پستان یا ماموگرافی را انجام داده و ادامه دهید. اگر در معرض خطر بالقوه سرطان پستان باشید، پزشک ممکن است یک برنامه غربالگری جدید و یا آزمایش اضافی را برایتان توصیه کند. شما می توانید با مراجعه به مرکز تصویربرداری دکتر قائمیان علاوه بر انجام ماموگرافی با پزشک مربوطه نیز در جهت درمان و تشخیص بیماری مشورت نمایید.

بازدید های این مقاله

3118 نفر

به این مقاله امتیاز بده !

میانگین امتیاز / 5. تعداد رای

اولین شخصی باشید که امتیاز می دهید !

به اشتراک بگذارید !
فهرست