رادیولوژی زمان انتقال کولون

(زمان تقریبی برای خواندن : )

رادیولوژی زمان انتقال کولون به زمانی گفته میشود که طول میکشد تا غذا از دهان به انتهای مقعد برسد. این آزمایش هیچ خطری ندارد.

امروزه آزمایش محاسبه ی زمان انتقال کولون به ندرت انجام میگیرد. به جای آن، زمان انتقال در کولون با استفاده از پروب هایی کوچک (قطعات داراری ابزار انتقال تصویر) به نام مانومتر محاسبه می شود. پزشک به شما خواهد گفت که ایا نیازی هست یا خیر.

در صورتی که نیاز به رادیولوژی زمان انتقال کولون دارید از طریق سامانه نوبت و پاسخ دهی آنلاین و یا با تماس به شماره 35159-011 داخلی 3 و 4 نوبت بگیرید.

رادیولوژی زمان انتقال در کولون

رادیولوژی زمان انتقال کولون چگونه انجام می شود؟

از شما خواسته می شود تا چندین نشانگر پرتونارسان (که در تصویر رادیولوژی قابل مشاهده است) که به صورت کپسول، دانه یا حلقه است را قورت دهید.

حرکت نشانگر در دستگاه گوارشی در چندین بازه زمانی طی چند روز متوالی توسط رادیولوژی مشاهده میشود. شما با حرکت کپسول در دستگاه گوارشی خود چیزی احساس نمی کنید.

تعداد و موقعیت نشانگرها ثبت می شود.

آمادگی های این روش تصویربرداری چیست؟

ممکن است شما نیاز به آمادگی خاصی نداشته باشید. با این حال ممکن است پزشک از شما بخواهد تا رژیم غذایی حاوی فیبر داشته باشید. احتمالا از شما خواسته می شود تا از مصرف ملین ها، انما ها و دیگر داروهایی که عملکرد روده را مختل می کند ممانعت کنید.

چرا رادیولوژی زمان انتقال کولون انجام می شود؟

این روش به ارزیابی عملکرد روده ها کمک می کند. شما ممکن است این ازمایش را برای ارزیابی منشا یبوست یا دیگر مشکلاتی که شامل دشواری در مدفوع کردن می شود، انجام دهید.

نتایج غیرعادی در این تصویربرداری به چه معناست؟

اگر بیش از 20% از ماده ی نشانگر پس از 5 روز در روده مشهود باشد، میتواند به این معنی باشد که شما دچار کندی حرکت روده هستید. گزارش پزشکی به صراحت بیان میکند که ماده ی نشانگر در چه نقاطی انباشته شده است.

بازدید های این مقاله

240 نفر

به این مقاله امتیاز بده !

میانگین امتیاز / 5. تعداد رای

اولین شخصی باشید که امتیاز می دهید !

به اشتراک بگذارید !
فهرست