آخرین کیس ها

پر بازدیدترین مقالات

بیوپسی CNB ریه بیمار

بیوپسی CNB ریه روشی برای برداشتن تکه ایی از بافت ریه برای ارزیابی است. این بیوپسی معمولا بین 30 تا 60 دقیقه طول میکشد.

شما باید بین 6 تا 12 ساعت قبل از بیوپسی CNB ریه ناشتا باشید. دستورعمل های پزشک در مورد مصرف نکردن دارو های ضد انعقادی غیراستروئیدی مانند : آسپرین، ایبوپروفن، یا رقیق کننده های خون مانند: وارفرین برای مدتی کوتاه قبل از بیوپسی را دنبال کنید.

ممکن است از رادیولوژی یا سی تی اسکن قفسه سینه برای یافتن نقطه دقیق نمونه بیوپسی استفاده شود. اگر با سی تی اسکن انجام شود شما ممکن است در طول بیوپسی دراز بکشید.

بیوپسی CNB ریه چیست؟

بیوپسی CNB ریه (کاور یا پوششی) نوعی از بیوپسی ریه است که در آن سوزنی توخالی که به یک دستگاه برای برداشتن تکه های بافتی متصل است، استفاده می شود.

بافت‌برداری یا بیوپسی ، که به آن تکه‌برداری و نمونه‌برداری نیز می‌گویند، یک آزمایش پزشکی است که معمولاً توسط یک جراح یا متخصص رادیولوژی انجام می‌شود. بیوپسی روشی برای برداشتن قسمتی از بافت یا نمونه‌ای از سلول‌های بدن است تا بتوان آن را در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کرد و برای بررسی وجود یک بیماری یا تعیین وسعت آن استفاده می شود. بافت برداشته‌شده معمولاً توسط متخصص آسیب‌شناسی (پاتولوژیست)  زیر میکروسکوپ بررسی می‌شود، اما می‌تواند به شکل شیمیایی نیز آنالیز شود. تنها راه تشخیص قطعی اکثر سرطان‌ها، انجام بیوپسی است. بیوپسی روشی کم‌خطر و بدون درد است.

بیوپسی CNB ریه وقتی که مواردی غیر طبیعی در سطح ریه، خود ریه، یا دیواره قفسه سینه وجود دارد انجام می شود. در بیشتر موارد برای رد کردن احتمال سرطان استفاده می شود. نمونه برداری ریه معمولا بعد از اینکه ناهنجاری هایی در رادیولوژی یا سی تی اسکن ریه مشاهده می شود تجویز می شود.

بيوپسي تحت هدايت سي تي اسکن از ندول ريوي

تحت هدايت سي تي اسکن دو نمونه CNB از توده طرف راست T10 با نشانه هاي تخريب
استخوان مجاور و گسترش به فضاي extra pleural چپ تهيه شد .
تصاوير پيوست مراحل بيوپسي را نشان مي دهد .

برچسب های مرتبط :

بازدید های این مقاله

84 نفر

به این مقاله امتیاز بده !

میانگین امتیاز / 5. تعداد رای

اولین شخصی باشید که امتیاز می دهید !

به اشتراک بگذارید !

نمونه بیماران مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نمونه بیماران مشابه

فهرست