آخرین کیس ها

پر بازدیدترین مقالات

بیوپسی از ریه بیمار

بیوپسی از ریه روشی برای برداشتن تکه ایی از بافت ریه برای ارزیابی است. این نمونه برداری معمولا بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.ممکن است از رادیولوژی یا سی تی اسکن قفسه سینه برای یافتن نقطه دقیق بیوپسی استفاده شود. اگر با سی تی اسکن انجام شود شما ممکن است در طول بیوپسی دراز بکشید.

شما باید بین 6 تا 12 ساعت قبل از نمونه برداری ریه ناشتا باشید. دستورعمل های پزشک در مورد مصرف نکردن دارو های ضد انعقادی غیراستروئیدی مانند : آسپرین، ایبوپروفن، یا رقیق کننده های خون مانند: وارفرین برای مدتی کوتاه قبل از بیوپسی را دنبال کنید.

بیوپسی از ریه چیست؟

بیوپسی از ریه وقتی که مواردی غیر طبیعی در سطح ریه، خود ریه، یا دیواره قفسه سینه وجود دارد انجام می شود. در بیشتر موارد برای رد کردن احتمال سرطان استفاده می شود. بیوپسی از ریه معمولا بعد از اینکه ناهنجاری هایی در رادیولوژی یا سی تی اسکن ریه مشاهده می شود تجویز می شود.

بافت‌برداری یا بیوپسی، که به آن تکه‌برداری و نمونه‌برداری نیز می‌گویند، یک آزمایش پزشکی است که معمولاً توسط یک جراح یا متخصص رادیولوژی انجام می‌شود. بیوپسی روشی برای برداشتن قسمتی از بافت یا نمونه‌ای از سلول‌های بدن است تا بتوان آن را در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کرد و برای بررسی وجود یک بیماری یا تعیین وسعت آن استفاده می شود. بافت برداشته‌شده معمولاً توسط متخصص آسیب‌شناسی (پاتولوژیست)  زیر میکروسکوپ بررسی می‌شود، اما می‌تواند به شکل شیمیایی نیز آنالیز شود.  تنها راه تشخیص قطعی اکثر سرطان‌ها، انجام بیوپسی است. بیوپسی روشی کم‌خطر و بدون درد است.

در برخی موارد، تخریب بافت ریه (پنوموتوراکس) پس از انجام بیوپسی رخ می دهد. رادیولوژی از قفسه سینه انجام می شود تا رخ دادن این عارضه بررسی شود.

گزارش پزشک:


بیوپسی از توده مشکوک ریه بیمار با گاید سی تی اسکن

برچسب های مرتبط :

بازدید های این مقاله

47 نفر

به این مقاله امتیاز بده !

میانگین امتیاز / 5. تعداد رای

اولین شخصی باشید که امتیاز می دهید !

به اشتراک بگذارید !

نمونه بیماران مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نمونه بیماران مشابه

فهرست